Podręcznik do nauki gry na gitarze klasycznej
na | Gitara klasyczna |
Wydanie | Podręcznik (z nutami) |
Numer artykułu | 553024 |
Autor / kompozytor | Tatiana Stachak |
Trudność | bardzo łatwe |
Języki | niemiecki, angielski, polski |
Zakres | 125 strony; 23,5 × 31 cm |
Wydawca / Producent | Musikverlag Euterpe |
Numer producenta: | EU 0401 |
ISBN | 9788388867026 |
Podręcznik przeznaczony jest dla początkujących gitarzystów – najmłodszych dzieci rozpoczynających naukę gry na gitarze w wieku 7-9 lat. Materiał podzielony jest na cztery części:
I cz. – poświęcona jest grze na pustych strunach, II cz. – zawiera pierwsze ćwiczenia i melodie z udziałem lewej ręki, III cz. – zbiór prostych utworów dwugłosowych, IV cz. – zbiór utworów o charakterze podsumowującym.
Materiał podręcznika charakteryzuje się łagodnym stopniowaniem poziomu trudności, a duży wybór ćwiczeń i utworów na poszczególne problemy techniczne ma ułatwić ich opanowanie. Nowoczesnym rozwiązaniem dydaktycznym jest zastosowanie w publikacji metody polegającej na graniu w duecie ucznia i nauczyciela w początkowym etapie nauki.
Atrakcyjne brzmienie duetów sprawia, że metoda ta pozwala rozwijać zarówno umiejętności techniczne, jak i wrażliwość i muzykalność ucznia. Ciekawym pomysłem jest też wprowadzenie ćwiczeń z elementami improwizacji. Szata graficzna publikacji przygotowana została z najwyższą dbałością. Podręcznik jest w całości kolorowo ilustrowany. Aby ułatwić dzieciom czytanie tekstu muzycznego w publikacji zastosowano powiększoną czcionkę nut, a poruszanie się po materiale podręcznika ułatwiają kolorowe ramki i ikony.
na: Gitara
Podręcznik (z nutami), płyta CD playback
Numer artykułu: 649642
Dla kraju Międzynarodowy (światowy) istnieje osobna strona internetowa Stretta. Jeśli zamówienie ma być dostarczone do tego kraju, możesz przejść na tę stronę, aby czasy dostawy i warunki wysyłki były wyświetlane prawidłowo. Twój koszyk i konto klienta pozostaną takie same po zmianie.