O Strettcie


Siedziba naszego przedsiębiorstwa w Eibelstadt

Jak wszystko się zaczęło

W 1996 roku obaj dyrygenci Johan van Slageren i Udo Wessiepe, byli studenci akademii muzycznej w Kolonii, spotkali się ponownie w roli jako kapelmistrz i kierownik studiów w Teatrze Miejskim w Würzburgu (Niemcy) i zrealizowali niezwykły projekt: światową premierę opery Cublai, gran Khan dei Tatari Antonio Salieriego na Festiwalu Mozartowskim w Würzburgu w 1998 roku – około 200 lat po jego powstaniu. Do tego jednak materiał wykonawczy musiał być najpierw stworzony na podstawie rękopisu znalezionego w Wiedniu. Obydwaj młodzi dyrygenci sami podjęli się tego zadania.

W tym ciągu pojawiły się kolejne zamówienia na edycje nutowe, co doprowadziło do poszukiwania profesjonalnych ram: Firma Stretta Music GmbH została założona w maju 2001 roku - początkowo jako wydawca muzyczny oferujący wyłącznie nuty do pobrania - i tym stała się pionierem w Internecie.

W 2002 roku rozpoczęto dystrybucję nut. Początkowo garaż w Würzburgu służył jako magazyn, ale po kilku przeprowadzkach do większych pomieszczeń, w 2010 roku firma przeniosła się do swojebecnej siedziby w Eisingen.

Im Oktober 2018 wurde – als weiterer Meilenstein – die neue Webseite lanciert, mit aktualisiertem, modernem Design, ausdifferenzierten Suchfunktionen und aktuellen Berichten zu allen Themen im Bereich Musik und Noten.

Co oznacza “Stretta”?

W kontrapunkcie XVII i XVIII wieku termin "Stretta" oznacza zawężenie, czyli gęstą sukcesje kilku głosów.

Od początku XIX wieku “Stretta” używana jest również do określenia efektywnego odcinka końcowego kompozycji. Środek stylistyczny jest często wykorzystywany, zwłaszcza w utworach wokalnych (np. ariach operowych), jako punkt kulminacyjny.

W sensie figuratywnym “Stretta” oznacza przyspieszenie kontekstu muzycznego. Dlatego nazwa ta tak dobrze pasuje do naszej firmy: oprócz osobistych, kompetentnych porad profesjonalnych muzyków, najważniejsza jest dla nas jak najszybsza realizacja.

Muzyczna księgarnia internetowa Stretta

Łącznie w naszej księgarni muzycznej dostępnych jest około 800.000 artykułów. Duża ilość wydań nutowych, książek muzycznych, płyt CD i akcesoriów jest zawsze dostępna w magazynie i gotowa do natychmiastowej wysyłki.

Nasz zespół redakcyjny składa się z aktywnych muzyków i muzykologów. Wykorzystują oni swoje doświadczenie i wiedzę, aby zapewnić Tobie wszelkie informacje o wszystkich artykułach w sklepie, łącznie z przykładami nut i tekstami opisowymi. Przykłady dźwiękowe są również dostępne dla wielu artykułów. Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z zespołu obsługi klienta chętnie udzielą Ci informacje telefonicznie lub odpowiedzą na Twoje pytanie drogą mailową.

Oprócz drukowanych nut muzcznych, oferujemy do pobrania specjalnie wyprodukowane wydania nutowe. W tej części sklepu znajdzieciesz stale rosnący, szeroki repertuar, który obejmuje znane i nieznane utwory klasyczne, aranżacje i nowe utwory różnych kompozytorów i aranżerów na wiele instrumentów, zespołów i wokali. Ponad 6.000 tytułów jest teraz dostępnych do natychmiastowego pobrania.

Verband deutscher MusikschulenBundesverband der Freien MusikschulenJeunesses Musicales DeutschlandFrankfurter Tonkünstler-BundBundes­verb­and deutscher Lieb­haber-OrchesterStützpunkt­händ­ler der Wiener Urtext Edition

© 2004–2024 u Stretta Music. Zamów i kup nuty muzyczne online.

Twój specjalista do wszystkich rodzajów nut muzycznych. Księgarnia muzyczna internetowa, nuty i play along do pobrania, ksiązki, pulpity, lampki do pulpitów, akcesoria.

Dla kraju Na świecie istnieje osobna strona internetowa Stretta. Jeśli zamówienie ma być dostarczone do tego kraju, możesz przejść na tę stronę, aby czasy dostawy i warunki wysyłki były wyświetlane prawidłowo. Twój koszyk i konto klienta pozostaną takie same po zmianie.

pl-netPrzejdź do Stretta Music Na świecie pl-plZostań na Stretta Music Polska